Start
XIII Dni Papieskie PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 04 października 2013 10:12

 

Jan Paweł II – Papież Dialogu” to hasło będzie przyświecało tegorocznym Dniom Papieskim. To cykl imprez upamiętniających pontyfikat Jana Pawła II. W tym roku Dni Papieskie odbędą się po raz trzynasty. Rozpocznie je w piątek, 11 października, o godz. 17.00 uroczysta gala w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy ulicy Grunwaldzkiej. Podczas imprezy poznamy laureatów Elbląskiej Nagrody "Tuus", która zostanie przyznana po raz siódmy. W programie znajdziemy także koncert zespołu GOSPEL RAIN. Uroczystość poprowadzi ks. dr Piotr Maria Towarek.


Gospel Rain jest jednym z najstarszych, istniejących dotąd, zespołów muzyki gospel w Polsce. To zespół o niezwykłej spontaniczności i energii koncertowej. Trzonem zespołu jest trzydziestoosobowy, świetnie brzmiący chór, stworzony przez utalentowanych wokalistów z całej Polski. Gospel Rain znany jest z relacji TVP koncertów z okazji Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkiej Nocy. Zespół ma na swoim koncie współpracę ze znakomitymi wokalistami, wśród których znajdują się: Piotr Cugowski, Monika Kuszyńska, Natalia Niemen, Beata Bednarz czy Andrzej Lampert. W dorobku płytowym grupy znajdują się: koncertowa płyta „N” oraz płyty „Startooj”, „Tan, Kto przychodzi” oraz maxi-singiel „Jak w oku łza”.

W ramach Dni Papieskich odbędą się także:
13 października
Katedra pw. św. Mikołaja, ul. Mostowa 12
MSZA ŚW. ZA WSTAWIENNICTWEM BŁ. JANA PAWŁA II, godz. 10:00
WIECZORNICA PAPIESKA PRZY POMNIKU OJCA ŚWIĘTEGO, godz. 20:30

1 - 31 października
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły, ul. Świętego Ducha 25

WYSTAWA „JAN PAWEŁ II PAPIEŻ DIALOGU”, wystawa dostępna w godzinach otwarcia biblioteki
WYSTAWA HALINY GNAT „DUCHOWNI PRZYJACIELE JANA PAWŁA II”, wystawa dostępna w godzinach otwarcia biblioteki, wernisaż 8 października godz. 16.30.

Z JANEM PAWŁEM II DOOKOŁA ŚWIATA, w każdą środę w godz.9.00-12.00
i czwartek października w godz. 9:00 – 15:00
Dla grup zorganizowanych z klas IV-VI. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie przez bibliotekarzy Wypożyczalni Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej – tel. 55/ 237 62 62, 63. O terminie lekcji decyduje kolejność zgłoszeń.
WARSZTATY „FELICJANEK 10”, godz. 9:00 – 15:00
Dla zorganizowanych grup 6-latków i uczniów klas I-III. Warsztaty oparte na projekcji filmu animowanego „Felicjanek 10” w reż. Pani Anny Kaszuby-Dębskiej oraz zajęciach plastycznych. Zgłoszenia grup przyjmowane są pod numerem tel. 55/ 237 62 74. O terminie warsztatów decyduje kolejność zgłoszeń.

19 października
VI EDYCJA PROJEKTU CASHFLOW w ramach „ekonomii zbawienia" pt. „Przedsiębiorczość-nadzieją", godz. 10:30-17.30

20 października
Parafia Matki Bożej Królowej Polski

KONCERT „Dla Ciebie Matko Nieustającej Pomocy”, godz. 18.00
Wykonawcy: chór „Redemptoris”, Elbląska Orkiestra Kameralna
Soliści: Alicja Rumianowska, Piotr Kusiewicz, dyryguje Leszek Gosk

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA – BEZPŁATNY

ORGANIZATORZY:

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk
Ks. Bp dr Jan Styrna             

WSPÓŁORGANIZATORZY:    
Centrum Sportowo-Biznesowe w Elblągu
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”
Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu
Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Centrum Sztuki Galeria EL
Elbląska Orkiestra Kameralna

SPONSORZY:
Restauracja ARENA

Poprawiony: wtorek, 15 października 2013 08:57