UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH PDF Drukuj
wtorek, 29 października 2013 12:53

,,Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie??

1 LISTOPADA 2013

MSZĘ ŚW. W KOŚCIELE GODZ. 8.30, 10,00

PROCESJA NA CMENTARZ GODZ. 12.30

MSZA ŚW. NA CMENTARZU GODZ. 13.00

LITANIA MIAST ? - GODZ. 17.00

2 LISTOPADA 2013

MSZĘ ŚW. GODZ. 8.30, 10.00, 17.00

O GODZ. 17.00 BĘDZIE SPRAWOWANA MSZA ŚW. W INTENCJI ZGŁOSZONYCH W WYPOMINKACH ZMARŁYCH Z PROCESJĄ NA CMENTARZ.

PRZED MSZĄ ŚW. O GODZ. 16.40 ? WYCZYTYWANIE IMION I NAZWISK ZMARŁYCH

PRZEZ CAŁY LISTOPAD BĘDZIEMY MODLIĆ SIĘ ZA ZMARŁYCH POLECANYCH MIŁOSIERDZIU BOŻEMU MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ

Pamiętajmy, że od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:

1) przybycie do kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga",
3) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,
4) Spowiedź (stan łaski uświęcającej oraz brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego).
5) Komunia święta.

Ponadto w dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza z jednoczesną modlitwą za zmarłych pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do grzechu nawet powszedniego, Komunia, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust możemy ofiarować każdego dnia tylko za osobę zmarłą.

W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2013 19:00