Start
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 20 grudnia 2012 10:04

Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”                                                              (Mt 5, 16)

Przekazywanie Światła Betlejemskiego jest wieloletnią tradycją, którą zapoczątkowało w 1986 roku austriackie radio i telewizja, jako działanie charytatywne dla osób potrzebujących. W Polsce jest ono przekazywane od 1991 roku. Światło symbolizuje pokój, wzajemne zrozumienie poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów.

Hasłem, które przyświeca tegorocznej sztafecie jest „Odważ się być dobrym”

Płomień rozpalony w Grocie Narodzenia w Betlejem dotarł do Polski 16.12.2012 r. światło odebrała z rąk słowackich skautów Druhna Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica. Tego samego dnia pod opieką eskorty policji Światło trafiło do Krakowa i Częstochowy. Podczas Mszy św. w Bazylice Mariackiej, której przewodniczył jego eminencja ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz Naczelniczka ZHP przekazała Światło na ręce komendanta Chorągwi Krakowskiej ZHP hm. Pawła Grabki, a stamtąd rozpoczęło wędrówkę przez cały kraj.

I tak 19 grudnia 2012 r. dotarło również do Stegny. Harcerze z I Stegieńskiej Drużyny Harcerskiej „SZTORM” im. Bernarda Filarskiego oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas odebrali światełko podczas uroczystości na Długim Targu w Gdańsku, następnie przywieźli je do naszego Kościoła i przekazali na ręce Księdza Proboszcza Pawła Drożdż. 20 grudnia harcerze przekazali ogień instytucjom znajdujących się na terenie Stegny oraz Sztutowa.

Światło Betlejemskie wiernym naszej parafii będzie przekazane 24 grudnia w poniedziałek  podczas Mszy św. o godzinie 7.00

 

Pragniemy, aby płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafił na wigilijne stoły w każdym domu.


Poprawiony: piątek, 21 grudnia 2012 09:12