Start
WSPOMNIENIE ŚW. MIKOŁAJA PDF Drukuj
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 09 grudnia 2013 08:47

 

Siedziałem sobie właśnie w Raju,

Gdzie światłość wieczną mam i ciszę,

Gdy wtem wołanie nagle słyszę:

?Gdzie jesteś, święty Mikołaju?(...)

?Prawda, odrzekłem: jam dziś dłużny

Dziatwie na ziemi dzionek cały;

Dajcież mi prędko kij podróżny,

Biskupią mitrę i sandały (...)?

Władysław Bełza ? Piąty wiersz o św. Mikołaju (fragment)

 

6 grudnia 2013 roku mimo silnego wiatru i padającego śniegu do naszego kościoła przybył św. Mikołaj z Aniołkami. Z pastorałem w dłoni i mitrą na głowie oraz z dużym workiem pełnym łakoci przywitał wszystkich a następnie wręczył każdemu dziecku paczkę ze słodyczami. Obdarowywanie dzieci odbywało się przy śpiewie ks. Pawła. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia wraz ze Św. Mikołajem i Aniołkami.
Poprawiony: sobota, 21 grudnia 2013 22:02