XXII ROCZNICA POWSTANIA RADIA MARYJA PDF Drukuj
wtorek, 10 grudnia 2013 08:11

W sobotę 30 listopada 2013 roku w Toruniu odbyły się uroczystości związane z 22. rocznicą powstania Radia Maryja. Na uroczystości przybyło ok. 50 tys. wiernych z kraju i zza granicy, m. in. z Niemiec, Węgier, Białorusi i Gruzji. Również i ze Stegny przybyła delegacja Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Uroczystą Mszę św. koncelebrowało 12 biskupów i niezliczona rzesza duchowieństwa. Wspaniałe kazanie patriotyczno-religijne wygłosił sam bp J. Zawitkowski. Przed Mszą św. w godzinie świętej, wierni odmówili Koronkę. Uroczystość uświetniły znakomite zespoły, m. in. zespół Śląsk. Całość transmitowały: Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Koło Przyjaciół Radia Maryja w Stegnie spotyka się każdego 13. miesiąca na Mszy św., a po niej modli się modlitwą różańcową w intencji Radia Maryja i dostępu do platformy cyfrowej dla Telewizji Trwam. Koło zbiera też ofiary pieniężne na potrzeby utrzymania Radia Maryja i Telewizji Trwam. Stegnieńskie Koło Przyjaciół Maryja wyjeżdża też do okolicznych parafii nawiedzanych przez Telewizję Trwam.

Zaprasza się wszystkich zainteresowanych współpracą z naszym kołem. Kontakt telefoniczny: 608665587.

Autor: Andrzej Gołębiewski

Poprawiony: niedziela, 22 grudnia 2013 09:24