Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Zwykła
niedziela, 10 lutego 2013 14:45

V Niedziela zwykła

10 luty 2013 r.

1. Składam serdeczne ?Bóg zapłać? wszystkim, którzy pomogli zdemontować dekorację bożonarodzeniową i przygotować kościół do okresu zwykłego.

2. W minionym tygodniu odwiedziłem chorych z naszej wspólnoty parafialnej około 60 osób. Pragnę serdecznie podziękować za ciepłe przyjęcie mnie. Jutro natomiast będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Na zakończenie Mszy świętej udzielę sakramentu namaszczenia tym chorym, którzy sobie tego życzą. Pomóżmy chorym dotrzeć do kościoła. Niech Matka Boża z Lourdes pomoże w uproszeniu łaski i zdrowia dla tych, którzy o nie będą modlić się.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze święte będą o godz. 10.00 i 17.00. Na Mszach świętych posypanie popiołem. Każdy wierny powinien przyjąć ten znak, aby w ten sposób wyrazić chęć pokutowania za grzechy. Dlatego tak zaplanujmy ten dzień, aby przybyć do kościoła. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymujemy się nie tylko od pokarmów mięsnych, ale spożywamy tylko jeden posiłek do syta. W Wielkim Poście starajmy się zadbać o czystość serca i podjąć walkę ze swoimi największymi słabościami.

4. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. Niech licznie przybędą dzieci, młodzież i dorośli. Szczególnie zachęcam do udziału w drodze krzyżowej kandydatów do bierzmowania, aby Wielki Post stał się czasem, w którym jak najpiękniej przygotują się na przyjęcie tego sakramentu, gdyż tak naprawdę tego czasu pozostało już niewiele, bowiem bierzmowanie będzie 12 kwietnia 2013 r. Składki zebrane podczas drogi krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11. 30. Nie żałujmy tych 10 minut na rozważanie przed Najświętszym Sakramentem męki Pana Jezusa, którą podjął za nasze grzechy i dla naszego zbawienia. Na pewno stać nas na to, aby tak jak dawniej bywało modlić się w godzinie śmierci Pana Jezusa, zwanej godziną miłosierdzia. A Miłosierdzia Bożego przecież wszyscy bez wyjątku potrzebujemy. Niech to dodatkowe poświęcenie czasu będzie także widocznym znakiem naszej miłości do Boga i Kościoła.

6. W środę popielcową oraz w niedziele po Mszy św. dzieci otrzymają skarbonki, do których będą zbierać jałmużnę wielkopostną jako swój dar dla najuboższych. Te skarbonki przynieśmy w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 17 marca.

8. Wójt Gminy Stegna informuje, iż będzie kolejna edycja usuwania wyrobów azbestowych do 20.02.br. osoby zainteresowane mogą składać Deklaracje Udziału w tym projekcie.

9. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

Drogim Parafianom i Gościom życzę Bożej opieki i chrześcijańskiego przeżycia czasu Wielkiego Postu, ludzi starszych, chorych zapewniam o pamięci w modlitwie. Wszystkim życzę ?Szczęść Boże?.

Poprawiony: niedziela, 10 lutego 2013 14:46

«  kwietnia 2024  »