Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 04 marca 2013 17:11

III Niedziela Wielkiego Postu

03 marca 2013 r.

1. W dniu 28 lutego 2013 r. punktualnie o godz. 20.00 zakończył się ośmioletni pontyfikat Benedykta XVI. Jednocześnie rozpoczął się okres sede vacante (nieobsadzonej rzymskiej stolicy biskupiej), który będzie trwał do wyboru nowego papieża. Kościół w swoich dokumentach zaleca, aby w czasie wakatu na Stolicy Apostolskiej wszyscy duszpasterze jak i wierni, na całym świecie, zanosili do Boga gorące modlitwy, aby oświecił umysły Elektorów i uczynił ich zgodnymi podczas wypełniania powierzonego im zadania, tak aby wybór Biskupa Rzymu był szybki, jednogłośny i prowadził do zbawienia dusz i dobra całego ludu Bożego. Módlmy się więc o szybki i dobry wybór Papieża.

2. Wędrówka ku świętom Paschalnym, którą podejmuje Kościół w okresie wielkopostnym, jest drogą pokuty, ściśle związaną z głęboką refleksją nad własnym życiem. Aby dobrze przeżyć Wielki Post i odnowić ducha zapraszam na Nabożeństwa: Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16.00 - dzieci i o 17.00 ? młodzież i dorosłych ; Gorzkie Żale odprawiane są w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Pogłębionej refleksji nad życiem służyć będą Parafialne Rekolekcje wielkopostne,  które rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu 17 marca.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu, serdecznie zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej, po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W piątek Międzynarodowy Dzień Modlitw w Intencji Kobiet. Wszystkim paniom już dziś składam dar modlitwy i najpiękniejsze życzenia, aby Przewodniczką na ich drogach życiowych była Matka Najświętsza.

5. Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii 12 kwietnia. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do tego sakramentu, a w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma krzyże, które jako znak naszej wiary zostaną im przekazane z rąk Rodziców bądź opiekunów, których serdecznie zapraszam.

6. Całkowity koszt poduszek położonych na ławkach w naszej świątyni wyniósł 8.000 zł. Częściowo koszt został pokryty z ofiar kolędowych. Dziekuję tym osobom, które złożyły ofiary na ten cel zarówno w czasie kolędy, jak i w ostatnim okresie, ofiary te są wyrazem waszej troski o piękno naszej świątyni. Ufam, iż znajdą się jeszcze osoby o hojnym sercu, które złożą ofiary na pokrycie kosztu tej inwestycji.

7. Pewna rodzina podarowała ornat z sercem Pana Jezusa, za co serdecznie dziękuję.

8. Powrócił do naszej świątyni wypożyczony kilka lat temu konfesjonał, o którego zwrot zabiegałem.

9. Proszę o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu, a jeżeli ktoś chciałby ofiarować kwiaty proszę o skontaktowanie się w tej sprawie z ks. Proboszczem. Serdecznie dziękuję I Róży Koła Żywego Różańca za złożenie ofiary w kwocie 60zł oraz II Róży za ofiarę w kwocie 50 zł na kwiaty.

10. Zachęcam do zapoznania się z umieszczoną na tablicy w nawie bocznej informacją dotyczącą wyjazdów pielgrzymkowych organizowanych w Roku Wiary przez Duszpasterstwo Pielgrzymek Zagranicznych Diecezji Elbląskiej.

Drogim Parafianom i Gościom życzę Bożej opieki i chrześcijańskiego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Ludzi starszych chorych zapewniam o pamięci w modlitwie. Wszystkim życzę ?Szczęść Boże?.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »