Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania
Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania PDF Drukuj
środa, 04 kwietnia 2018 18:04

01.04.2018 r.

?Ja jestem zmartwychwstanie i życie. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki ?(Jan 11,25-26)

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  2. Dzisiaj Msze Św. odprawiane jeszcze będą o godz. 10.30 oraz 16.00. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawiane jak w niedzielę.
  3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Spowiedź Św. w piątek od godz. 17.30. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  5. Za tydzień ? druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Przez cały tydzień po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji nowenny.
  6. Zapraszam w środę na godz. 19.00 młodzież gimnazjalną kl. III przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, natomiast w piątek klasę II, również na godz. 19.00
  7. Wszystkim Ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu składam gorące podziękowanie, dzięki ich ofiarności powstała tak piękna dekoracja w naszym kościele, dzisiejsza taca też przeznaczona jest na ten cel.
  8. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  9. Zachęcam do nabycia świątecznego wydania ?Gościa Niedzielnego?.

Kalendarz 2023

«  kwietnia 2023  »