Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła
wtorek, 14 sierpnia 2018 14:31

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12 sierpnia 2018 r.

Wszyscy zobaczcie jak nasz Pan jest dobry!

1. Jak co tydzień serdecznie witam gości i turystów, którzy w naszym kościele przeżywają niedzielną Eucharystię. Życzę Wam udanego wypoczynku. Informuję, że Msze św. w Stegnie odprawiane są według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 19.00 z niedzieli, natomiast w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Dodatkowo są też Msze św. sprawowane o godz. 8.00.

2. Jutro serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. O przystrojenie figurki proszę Panie z Kół Żywego Różańca.

3. We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego ? kapłana i męczennika z Auschwitz, patrona diecezji elbląskiej.

4. W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny [Matki Bożej Zielnej]. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów, kłosów zbóż jak w każdą niedzielę. W tym dniu istnieje obowiązek udziału we Mszy św. Tego przypada także także święto Wojska Polskiego.

5. W piątek [17 sierpnia] we wspomnienie św. Jacka Odrowąża swoje imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski. Najdostojniejszego Solenizanta otoczmy naszą życzliwą modlitwą.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze ciekawy artykuł o dopalaczach szkodzących zdrowiu i życiu, a także o wróżkach, których usługi w Polsce cieszą coraz mniejszym zainteresowaniem.

7. Zakończyły się koncerty organowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Dziękuję organizatorom Festiwalu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Stegnie. Serdecznie dziękuję także wszystkim wykonawcom poszczególnych koncertów, Dziękuję również wszystkim słuchaczom, którzy zechcieli poświęcić swój czas na spotkanie z kulturą muzyczną.

8. W sobotę, 18 sierpnia zapraszam na letni koncert kameralny zespołu Dwie plus Jeden, który odbędzie się o godz. 20.00 w naszym kościele.

9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana. Wszystkim dobrodziejom naszej Parafii składam wyrazy wdzięczności i polecam ich dobremu Bogu w swoich modlitwach.

10. Ministrantem miesiąca lipca został Igor Senwicki.

11. W nawie bocznej naszego kościoła rozprowadzamy książki, które przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Myślę, że wiele osób znajdzie interesujące książki dla siebie. Tematyka książek dotyczy różnych zagadnień związanych z religijnością, zdrowiem, życiem duchowym, problemami z jakimi borykamy się na co dzień, znajdziemy ciekawe poradniki, książeczki dla dzieci i materiały dla młodzieży.

12. Klub ?Jaskółki? informuje, że mittingi grupy AA odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.00 przy ul. Morskiej 2 w Stegnie.

Wszystkim parafianom i gościom życzę miłego wypoczynku, dobrej pogody na czas wakacji i urlopów oraz wielu łask Bożych.

Poprawiony: środa, 29 sierpnia 2018 20:33

Kalendarz 2023