Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 17 marca 2013 19:44

17 marca 2013 r.

1. Jako Wspólnota Parafialna wyrażamy radość z wyboru Ojca świętego. Inauguracja pontyfikatu Papieża Franciszka odbędzie się 19 marca. Modląc się o błogosławieństwo Boże dla Ojca św. ofiarujmy w Jego intencji spowiedź rekolekcyjną i Komunię świętą.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Przez najbliższe trzy dni będzie stawał przed nami Chrystus z obfitością swoich łask i otwartym miłosierdziem. Nie pozwólmy Chrystusowi czekać na nas, nie zmarnujmy tego świętego czasu. Dołóżmy wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować swoje serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem i pomóc tym, którzy mają trudności w dotarciu do świątyni. Już dzisiaj chcę wyrazić naszą wdzięczność ks. Rekolekcjoniście, a wyrazem naszej wdzięczności, oprócz daru duchowego i modlitwy, będą również składane ofiary na tacę w czasie Mszy Św. we wtorek.

3. Dzisiaj posługę w naszym kościele grając na organach pełni kleryk Marek. Po każdej Mszy św. będzie prezentacja naszych organ, za którą wychodząc z kościoła możemy złożyć ?wdowi grosz?.

4. Zachęcam do udziału wielkopostnych nabożeństwach pokutnych. Na Drogę Krzyżową zapraszam w każdy piątek o godz. 16.00 ? dzieci i o 17.00 ? młodzież i dorosłych; Gorzkie Żale odprawiane są w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Ofiary zebrane w czasie dróg krzyżowych przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Grób Pański jest ? w swej wymowie symbolicznej ? wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Wszystkich którzy zechcieliby przyczynić się do upiększenia Grobu, proszę o składanie ofiar na kwiaty.

6. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP oraz imieniny J.E. ks. bpa dr Józefa Wysockiego.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy tzw. Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św., a uroczysta procesja z palmami wyruszy o godz. 11:15 spod Urzędu Gminy, gdzie nastąpi poświęcenie palm. Niech wszyscy przybędą z palmami.

8. Zachęcam dzieci do udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wykonawcy 10 najładniejszych i najwyższych palm zostaną nagrodzeni. Wyrażając moją wdzięczność za dotychczasową pomoc w sprawianiu radości naszym najmłodszym parafianom, zwracam się z serdeczną prośbą o udzielenie wsparcia, które pozwoli ufundować nagrody dla dzieci. Liczę na ofiarność i Wasze otwarte szczodre serca i ufam, iż nie zawiodę się na Was. Zadbajmy o to wspólnie, aby poprzez taki konkurs dzieci z naszej parafii mogły kultywować tradycje wielkanocne, poznawały najstarsze obyczaje świąteczne i doskonaliły umiejętności artystyczne. Za zrozumienie i wszelki gest Waszych serc już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

9. W czwartek zapraszam rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do sakramentu Komunii Św. na Mszę św. Podczas Eucharystii nastąpi obrzęd poświęcenia książeczek do nabożeństwa. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

10. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

11. Została zakupiona nowa puszka, która została ufundowana przez pewną rodzinę z naszej parafii. Rodzina ta ufundowała również renowację jednego z kielichów.

12. Składam serdeczne podziękowania za złożone dary stołu.

Niech czas Rekolekcji Wielkopostnych będzie czasem naszego nawrócenia i odnowienia życia.

Z Bogiem można zacząć wszystko na nowo.

«  kwietnia 2024  »