Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła

7 października 2018

Różaniec jest modlitwa mojego serca [papież Franciszek]

1. Moi kochani trwamy w miesiącu w którym piękne wydarzenia się dzieją w życiu kościoła szczególnie te które wiemy: trwający synod w Rzymie 266 ojców synodalnych plus osoby świeckie modlą i rozważają jak pomóc ludziom młodym w rozeznaniu powołania, jak ożywić ich wiarę jak ich jeszcze zachęcić do bycia we wspólnocie kościoła. Oczywiście trwa miesiąc październik, miesiąc różańca już się cieszę że w tym tygodniu było kilkoro dzieci ale powiem jak patrze na was tutaj to niektórych jeszcze nie widać było więc zapraszam na 17.00. Natomiast w sobotę odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie.

2. Za tydzień będziemy obchodzić 18 Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka od puszek na cele fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na stypendia utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

3. Dziś natomiast do puszek składamy ofiary na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Za wszelkie gesty życzliwości ? dziękuję.

4. W sobotę 13 października zapraszam na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie na godz. 17.00.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a dzisiaj szczególnie w ?Gościu Niedzielnym? jest dodatek to film: Sprawa Chrystusa myślę że bardzo dobra rzecz, która duchowo człowieka rozwija, wzmacnia, więc jeżeli ktoś chciałby dobrą lekturę tym razem multimedialną to serdecznie zapraszam do nabycia gościa niedzielnego ze wspomnianym filmem.

6. W piątek na godzinę 17:00  zapraszam na spotkanie młodzież klasy VIII-smej. Spotkanie odbędzie się w Kościele. Proszę o zabranie różańców.

7. Zbliża się listopad - miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Ministranci rozprowadzają kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie na tych kartkach dnia tygodnia, w którym możemy uczestniczyć w modlitwie wypominkowej za polecanych przez nas zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź też w kancelarii do końca października. Organizowane są 2 formy modlitw za zmarłych: wypominki miesięczne czyli modlitwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad oraz Msza św. zbiorowa w Dniu Zadusznym o godz. 17.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją na cmentarz.

8. Organizuję pielgrzymkę na Podlasie i Litwę w dniach od 10 -12.05.19r. Koszt wyjazdu to kwota 550 zł. Chętnych zapraszam do zapisywania się oraz wpłacania zaliczki w kwocie 150 zł.

9. W najbliższy czwartek na godz. 9.00 zapraszam wszystkich chętnych którzy chcieliby pomóc przy grabieniu liści wokół kościoła oraz na cmentarzu.

10. Dziękuję Paniom, które wczoraj brały udział w Diecezjalnym Dniu Skupienia ?Żywego Różańca?.

Wszystkim parafianom i gościom życzę zdrowia i obfitości łask Bożych, które chcemy wypraszać sobie przez ręce Matki Bożej Różańcowej.

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 13:41

Kalendarz 2023