Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXXIV Niedziela Zwykła

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018 roku

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ? święto Akcji Katolickiej oraz LSO. Dziękuje za ich służbę w naszej parafii. Po każdej Mszy św. odmawiamy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ, za odmówienie którego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W piątek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Solenizantom składam serdeczne życzenia.

3. Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji elbląskiej zaprasza osoby żyjące w związku niesakramentalnym na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę 1 grudnia br. w kościele Bożego Ciała w Elblągu. Rozpoczęcie o godz. 15.30.

4. Za tydzień rozpoczyna się Adwent ? okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana i święta Narodzenia Pańskiego. Bardzo proszę aby dzieci zakupiły lampiony na roraty.

5. W I Niedzielę Adwentu na Mszy Św. o godz.10.30 będzie poświęcenie nowego wieńca adwentowego oraz opłatków, które będą rozprowadzane do wszystkich rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki i są chętne, aby roznosić je także w tym roku proszę o zgłaszanie się do mnie. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6. Świece Caritas ? ?Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom? będą do nabycia w kwocie 8 zł od przyszłej niedzieli w kościele.

7. Dziękuję za okazaną życzliwość i pomoc na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy od II Niedzieli Adwentu.

9. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o Benedykcie XV ? papieżu naszej wolności z 1918 roku, o ekologii i zbliżającym się światowym szczycie klimatycznym w Katowicach. Zachęcam do lektury.

10. W miniony piątek z udziałem przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku zostały odebrane prace konserwatorskie okien na elewacji południowej kościoła oraz malowidła Przypowieść o Siewcy, należności z tytułu wykonania prac zostały uiszczone wykonawcom. Zostały złożone kolejne wnioski o udzielenie dofinansowania na kolejne przedsięwzięcia w naszym kościele do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

11. Serdecznie dziękuję za okazaną serdeczność i życzliwość, dobre słowo i modlitwę w intencji polepszenia stanu mojego zdrowia.

Wszystkim parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych, błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »