Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia II Niedziela Adwentu
poniedziałek, 09 grudnia 2019 15:45

II Niedziela Adwentu

8 grudnia 2019

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!

1. W trwającym Adwencie zapraszamy na Roraty czyli Mszę Świętą o Matce Bożej. Odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Prosimy by dzieci przynosiły lampiony i serca z wypisanymi postanowieniami i dobrymi uczynkami. Pragnę też przypomnieć iż dzieci klas trzecich jutro mają poświęcenie medalików.

2. Dziś serdecznie zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI (od godz. 12:00 do 13:00). W czasie jednego z objawień Matka Boża powiedziała: ?Życzę sobie aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta GODZINA była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do Kościoła, niech modli się w domu.?

3. Dzisiaj również po Mszy św. o godz. 17.00 zostanie odśpiewany Akatyst. Akatyst jest starożytnym hymnem ku czci Bogurodzicy, którego treść koncentruje się wokół tematu obecności Maryi w Tajemnicy Słowa Wcielonego i w Kościele.  Osoby, które będą obecne podczas śpiewu Akatystu prosimy o przyniesienie świec.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek 12 grudnia o godzinie 18.00.

5. Św. Mikołajowi dziękujemy za prezenty i odwiedziny dzieci podczas piątkowej Mszy św. Roratniej o godz. 17.00 a  na ręce Pana Prezesa Grzegorza Witkowskiego składam podziękowania Bankowi Spółdzielczemu oraz Gminnej Spółdzielni SCh Stegna za dofinansowanie przejazdu na spotkanie z Mikołajem w Elblągu.

6. Za tydzień trzecia niedziela Adwentu tzw. Gaudete czyli Radości. Od tej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. 17.12. Rekolekcje wygłosi ks. Piotr Kurkiewicz

7. Ministrantem miesiąca listopada został: Karol Radziwiłł. Serdecznie mu gratulujemy. Spotkanie LSO w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy też nowych kandydatów.

8. Dziś upływa termin dokonania prenumeraty czasopism katolickich, proszę osoby zainteresowane o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy św.

9. Słowa podziękowania kieruję do osób roznoszących opłatek. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie tych osób oraz za dobre słowo. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie Kościoła.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas, Gościa niedzielnego, kartki świąteczne oraz pocztówki i informatory o naszym pięknym zabytkowym kościele.

11. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

piątek ? wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

• sobota ? św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła

12. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

13. Przy drzwiach kościoła możemy złożyć do puszek ofiary na pomoc kościołowi na Syberii, Ukrainie, Kazachstanie, czy w innych miejscach na Wschodzie.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy na Roraty.

Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 19:58

Kalendarz 2023