Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu
poniedziałek, 09 marca 2020 15:18

I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020

Nie samym chlebem żyje człowiek!

1. Dziś obchodzimy w naszej ojczyźnie Narodowy Dzień Pamięci ?Żołnierzy Wyklętych?. Pamiętamy o naszych bohaterach i przekazujemy tę pamięć młodemu pokoleniu.

2. Dzieci pierwszokomunijne, które chciałyby odpowiadać na pytania przygotowujące do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy do kancelarii parafialnej w najbliższy poniedziałek i czwartek od godz. 15.00 do 16.30.

3. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie we wtorek 3 marca po Mszy św. wieczornej.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w każdy piątek ? o godz. 16.00 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla dorosłych i młodzieży; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 10.30. W czasie nabożeństw drogi krzyżowej są zbierane ofiary na przygotowanie Grobu Pańskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych wydarzeniach i prosimy o poinformowanie i zaproszenie bliskich oraz sąsiadów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek wg znanego porządku. W pierwszy czwartek po Mszy św. spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej. W pierwszy piątek spowiedź o godz. 16.00.

6. Czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Do jednej z nich od lat należą tzw: skarbonki wielkopostne dla dzieci. Caritas Polska organizuje taką akcje juniorzy pomagają seniorom więc te jałmużnę wielkopostne, które najmłodsi zbiorą będą przekazane osobom starszym. Te skarbonki przynieśmy w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V Niedzieli Wielkiego Postu.

8. Jak co roku w Niedzielę Palmową odbędzie się parafialny konkurs na najpiękniejszą i największą palmę. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie. Proszę o wsparcie finansowe tej inicjatywy.

9. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły: o poście jako praktyce duchowej, a także o tym, jak można usprawnić, wyćwiczyć i ulepszyć naszą pamięć. Zachęcamy do lektury!

10. Ministrantami miesiąca lutego zostali Mateusz Dziewirz oraz Karol Radziwiłł Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy innych go gorliwej służby.

Dziś zbiórka do puszek na dzieło misyjne ?Ad gentes?.

Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2020 15:20

Kalendarz 2023