Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Vi Niedziela Wielkanocna
poniedziałek, 18 maja 2020 14:47

VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020

Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! (Jan Paweł II)

1. Jutro przypada 100. Rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. W związku z tym dziś i jutro obchodzimy dziękczynienie za dar Jego życia i posługi w Kościele w Polsce i na świecie. Przez Jego wstawiennictwo polecajmy dobremu Bogu losy naszej Ojczyzny, Kościoła i świata.

2. Koncert ?Cała Polska śpiewa dla św. Jana Pawła II? który przypomni najważniejsze wydarzenia z życia naszego Rodaka dzisiaj w niedziele w TVP 1 o godz. 17.30 i 21.30. Natomiast jutro tj. w poniedziałek 18 maja o godz. 7.00 [TVP 1] - transmisja Mszy św. z Watykanu odprawionej przy grobie św. Jana Pawła II przez papieża Franciszka; a o godz. 18.00 [TVP 1, Polskie Radio Program 1] ? koncert pt. ?Santo subito. Prorok naszych czasów?.

3. Uczcijmy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła i wywieśmy flagi. W poniedziałek po Mszy Św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na wieczór pamięci o Janie Pawle II. Przyjdźmy całymi rodzinami i oddajmy się Ojcu św.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe).

5. Msze Święte w dzień powszedni są sprawowane według ustalonego porządku czyli o godz. 18.00., nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską po  Mszy św. o godz. 18.00., natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Przypominamy o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed Mszą św. jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

8. Dziś w ?Gościu Niedzielnym? ciekawe artykuły o św. Janie Pawle II, w tym o kulisach narodzin Karola Wojtyły, o ks. Franciszku Blachnickim ? założycielu Oazy, a także o oszczędzaniu wody i prawidłowym noszeniu maseczek na twarzy w czasie epidemii. Zachęcamy do lektury.

9. Dziś trzecia niedziela miesiąca, w którą przypada tzw. taca budowlana.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »