Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła
wtorek, 08 września 2020 10:31

XXIII Niedziela Zwykła

06 września 2020

1. Serdecznie witamy wszystkich parafian powracających z  wakacji oraz gości przybywających do naszej parafii.  Przypominamy iż Msze św. w niedzielę są odprawiane o godz. 8.30, 10.30 i 17.00, a w ciągu tygodnia o godz. 18-stej. Msza św. w sobotę jest sprawowana z niedzieli.

2. We wtorek obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane potocznie Świętem Matki Bożej Siewnej.

3. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie we wtorek 8 września po Mszy św. wieczornej.

4. W środę oraz w piątek o godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci klas czwartych z panią katechetką Magdaleną.

5. W sobotę 12.09. br o godz. 10.00 w kościele wznawiamy formacyjne spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy ceremoniarzy, lektorów, ministrantów oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy osób.

6. W przyszłą niedzielę 13.09. po Mszy św. o godz. 17.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Panie z koła żywego różańca prosimy, aby przyozdobiły figurkę. Osoby, które będą miały świece, niech zabezpieczą je osłonkami.

7. W niedzielę 13.09. br po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas I szkoły średniej, natomiast w poniedziałek 14.09. zapraszamy na Mszę św. oraz uroczyste wręczenie krzyży tejże młodzieży.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć s. Irenę z Instytutu Miłosierdzia Bożego. Siostra podzieli się świadectwem na temat Koronki i będzie rozprowadzać książki.

9. W dniach 9-13 września br. odbędzie się 6 Żuławska Pielgrzymka Piesza od ujścia Wisły do Gietrzwałdu. Organizatorem pielgrzymki jest Dom Formacyjny św. Wojciecha w Mikoszewie. Do udziału w pielgrzymowaniu zachęca ks. Marek Witkowski.

10. W nawie bocznej kościoła można nabyć książki, pocztówki, a także magnesy z naszym kościołem oraz Tygodnik Gość Niedzielny.

11. Od wtorku rozpocznie się remont elewacji północnej naszego kościoła, tym którzy chcieliby duchowo oraz materialnie wspierać prace składamy serdeczne podziękowania.

12. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Józef Jońca zamieszkały Parafia Stegna i Agnieszka Hiszpańska zamieszkała Parafia Gdańsk. Zapowiedź druga. Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia

«  kwietnia 2024  »