Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła
poniedziałek, 05 października 2020 06:38

XXVII Niedziela Zwykła

4 października 2020

Pochwalony bądź Panie mój ze wszystkimi Twymi stworzeniami (Pieśń słoneczna)

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ojca Zbigniewa Nowakowskiego, kapucyna,  któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz wygłoszone Słowo.

2. We wtorek po Mszy św.  zapraszamy na wspólne rozważanie Słowa Bożego, a w piątek spotkanie Chóru na plebani po Mszy św., natomiast w sobotę na  g. 10.00 zapraszamy ministrantów oraz aspirantów.

3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, czyli obecnie uczniów kl. ósmych oraz ich  rodziców  na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w dniu 5 października (tj. poniedziałek), zapraszamy w tym dniu na różaniec oraz  Mszę św. o godz. 17.30.

4. Zapraszamy w tym miesiącu na nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.30. natomiast w niedzielę po ostatniej Mszy św. Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach.

5. Dziś po Mszy Św. o godz. 17.00 na plebani spotkanie członków Koła Żywego Różańca oraz Nieustającego Różańca.

6. W ostatnim czasie  zostały odnowione krzyże. Dziękujemy serdecznie panu Tomaszowi Rucińskiemu za ich renowację oraz wszystkim innym mężczyznom, którzy pomogli w powyższych pracach.

7. Wspomnienia liturgiczne:

- dzisiaj w niedzielę ? wspomnienie św. Franciszka,  są też imieniny papieża  Franciszka

- w poniedziałek ? wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

- w środę ? święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

8. Osoby zainteresowane prenumeratą roczną czasopism katolickich, proszę o zgłaszanie się w zakrystii celem składania zamówień.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o św. Franciszku z Asyżu, który odnowił pogrążony w poważnym kryzysie Kościół oraz inne.

10. W przyszłą niedzielę (11 października) będziemy przeżywać XX Dzień Papieski. Po Mszach św. można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Sznajder, śp. Alina Beśka, śp. Genowefa Szymańska, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00, oraz zmarły nagle śp. Wojciech Pękala, Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 13.00. Pomódlmy się za nich. Dobry Jezu, a nasz Panie, za Rodziny pogrążone w żałobie ? Pocieszycielko strapionych....

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2020 06:38

«  kwietnia 2024  »