Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 21 marca 2021 11:26

21 marca 2021 r.

?Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity? (J, 12, 24).

1. Najbliższy tydzień jest przedostatnim tygodniem Wielkiego Postu. Zachęcamy do spowiedzi codziennie od godziny 17.30, aby przygotować serca do odnowienia Przymierza z Bogiem w te Święta Wielkanocne. W związku z tym środowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odprawiane według wcześniejszego zwyczaju, tj. po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki ? Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

4. 19 marca rozpoczął się w Kościele katolickim Rok Rodziny ?Amoris Laetitia? ogłoszony przez papieża Franciszka. Jego celem jest ofiarowanie Kościołowi możliwości pogłębionej refleksji, by żyć bogactwem adhortacji apostolskiej ?Amoris laetitia? i być inspiracją dla tworzenia nowych form duszpasterstwa rodzin.

5. Parafia Stegna i Szkolne Koło Caritas zapraszają w dniu 28.03.2021 do udziału w wielkanocnej zbiórce żywności dla osób potrzebujących, chorych i samotnych. W związku z pandemią będziemy zbierać żywność w następną niedzielę ? Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Świętą w wejściu głównym i bocznym do kościoła. Prosimy o żywność o przedłużonym terminie ważności. Niech nie zabraknie w tym szczególnie trudnym czasie naszej ofiarności i serca. Bóg zapłać wszystkim przyszłym ofiarodawcom.

6. W najbliższy czwartek [25 marca] przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia i jednocześnie 29. rocznica powstania Diecezji Elbląskiej. Zapraszam z tej okazji do modlitwy za cały Kościół Elbląski, aby był wspólnotą żywej wiary w naszego Pana Jezusa Chrystusa i czytelnym znakiem nadziei dla każdego człowieka.

7. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Paweł Wyrzykowski, kawaler,  par. Stegna i Sonia Joanna Brodo, panna, par. Kmiecin. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

8. Radę parafialną zapraszam na spotkanie w Niedzielę Palmową na godz. 15.00 na plebanii.

9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o zwyczaju zasłaniania krzyży w naszych kościołach, o owocach pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku, a także o sadzeniu warzyw, ziół i kwiatów w ogrodzie ? tak by chroniły się wzajemnie. Zachęcamy do lektury!

Poprawiony: niedziela, 21 marca 2021 11:27

Kalendarz 2023