Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego PDF Drukuj
sobota, 03 kwietnia 2021 11:33

4 kwietnia 2021 r.

?Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu? (Mk 16, 6).

1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj tym radosnym pozdrowieniem. Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech przynosi pokój w czasie pandemii, niech stanie się źródłem radości w naszym codziennym życiu. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w radości serca świętować dzień zwycięstwa życia nad śmiercią. Wszystkim naszym parafianom życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

2. Dziękuję za wszystkie ofiary duchowe i materialne złożone na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiary przeznaczone na zakup kwiatów i paschału. Dziękuję za wszystkie dary złożone w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przygotowały kościół na Święta; dziękuję osobom, które zajęły się porządkami na cmentarzu. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Panu Organiście i osobom prowadzącym śpiewy podczas liturgii Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowania należą się panu Łukaszowi Chojnie za troskę o liturgię parafialną i wystrój kościoła.

3. Dzisiaj Msze św. odprawiane jeszcze będą o godz. 8.30, 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Jutro Msze św. o godz. 8.30, 10.30, 12.00 i 17.00.

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Za tydzień ? druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszam do modlitwy o godz. 15.00, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawić Godzinę Miłosierdzia. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Przez najbliższy tydzień po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji nowenny.

6. Zachęcam do nabycia i lektury świątecznego numeru ?Gościa niedzielnego?. A w nim: opis spotkania ze Zmartwychwstałym widziany oczami Marii Magdaleny, ciekawe świadectwa osób zaangażowanych w Ruch ?Światło ? Życie?, zwanego popularnie Ruchem oazowym i wiele innych. Jest także nowy numer miesięcznika ?Różaniec? i dwumiesięcznika ?Miłujcie się? oraz ?Mały Gość niedzielny?.

7. Fundacja ?Stegna dla Ciebie? wraz z Sołectwem Stegna realizuje projekt kompleksu rekreacyjnego dla mieszkańców. Można go wesprzeć na kilka sposobów: wpłacając pieniądze na konto Fundacji, przez portal Zrzutka.pl lub bezpośrednio przy kasach sklepów w Stegnie. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń w bocznym wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Staroń i śp. Roman Giedrys. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie?

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »