Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XII Niedziela Zwykła PDF Drukuj
niedziela, 20 czerwca 2021 08:12

XII Niedziela zwykła, 20 czerwca 2021 r.
Czemu tak bojaźliwi jesteście, jakże wam brak wiary! (Mk 4, 40)

Dekret biskupa elbląskiego [19 czerwca 2021]

Zanika epidemia koronawirusa. Zostały złagodzone przepisy sanitarne dotyczące uczestników nabożeństw w kościołach. Dlatego też, od dnia 27 czerwca 2021 r. cofam dyspensę, której udzieliłem [7 listopada 2020] od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Informację o odwołaniu dyspensy należy podać do publicznej wiadomości.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski
Elbląg, dn. 19 czerwca 2021

1. Podczas parafialnego festynu zebraliśmy na potrzeby parafii 2509 zł. Serdecznie dziękuję za to wsparcie, które będzie przeznaczone na organizację inicjatyw duszpasterskich podczas wakacji.

2. W środę obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz wsparcia św. Józefa ? opiekuna św. Rodziny.

3. W czwartek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Ks. biskupowi Janowi Styrnie i wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. W piątek [25 czerwca] przypada wspomnienie bł. Doroty z Mątów ? patronki diecezji elbląskiej.

5. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy!

6. Przypominamy, trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Egzamin wstępny dla pragnących podjąć studia i drogę kapłaństwa odbędzie się 7 lipca br.

7. Uniwersytet Warmińsko ? Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów i nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Zapraszamy również osoby w dojrzałym wieku. Każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Nowością w ofercie kształcenia jest coaching i tutoring rodzinny. Szczegóły w internecie.

8. Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn na I nocną pielgrzymkę mężczyzn z par. Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu. Rozpoczęcie pielgrzymki 26.06. o godz. 23.00, a zakończenie Mszą św. o godz. 7.00.

9. Niebawem rozpoczynają się wakacje. Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę edukacyjną naszej Szkoły. Nauczycielom, pracownikom oświaty, dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego czasu wakacji, a wszystkim parafianom ? dobrego sezonu!

10. W przyszłą niedzielę, ze względu na rozpoczynające się wakacje planujemy dodatkową Mszę św. o godz. 19.00. Po niej, tj. o godz. 20.00 zapraszamy na ?Wieczór pełen Bożych dźwięków?, tj. koncert połączony z modlitwą śpiewem, który poprowadzi zespół Religion. Świadectwo wiary da Łukasz Gesek, kompozytor, muzyk i aranżer, twórca zespołu.

11. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: o kampanii ?Każde życie jest cudem?, o Synodzie Biskupów i jego nowej formie zaproponowanej przez papieża Franciszka, o nieinwazyjnym leczeniu serca, a także o firanach, roletach i żaluzjach, czyli jak udekorować okna w naszych domach. Zachęcamy do lektury!

12. Zapowiedzi:
Karol Podsiadło, kawaler, zam. w Stegnie i Jessica Wardziak, panna, zam. Słupsku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia tego związku, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić proboszcza parafii.

Poprawiony: niedziela, 20 czerwca 2021 08:14

Kalendarz 2023