Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia XXV Niedziela Zwykła PDF Drukuj
sobota, 18 września 2021 16:35

XXV Niedziela zwykła, 19 września 2021 r.

Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich.
(Mk 9, 35)

1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich, które chcą przygotować się do I Komunii świętej.

2. Dziś także o godz. 18.00 zapraszam na Wieczór uwielbienia. Poprowadzi go Jakub Bartkowiak, muzyk i ewangelizator, którego gościliśmy podczas wakacji.

3. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym podczas mszy świętych będą przeznaczone na pokrycie kosztów cyklinowania podestów pod ławkami. Przybliżony koszt to około 12.000 zł. Prace rozpoczną się na początku października. Dziś także możemy okazać swoją solidarność z parafią w Nowym Stawie poprzez ofiarę na rzecz odbudowy plebanii po pożarze. Ofiary będą zbierane do puszek po mszach świętych.

4. Kandydatów do bierzmowania obu roczników zapraszam wraz z rodzicami do kościoła we środę na godzinę 19.00 na spotkanie organizacyjne i modlitwę w intencji dobrego przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5 Dzieci rocznicowe i ich rodziców zapraszam na spowiedź  w sobotę 25 września o godz. 16.00.

6. Z okazji Jubileuszowego Roku św. Józefa dniach 15-16 października br. planujemy parafialną pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Warto wziąć w niej udział. Wyruszamy w piątek 15.10. ok. godz. 17.00 z parkingu przy kościele; jedziemy na nocleg do Domu Pielgrzyma w Kaliszu; w sobotę mamy w programie wspólną modlitwę i Mszę św., zwiedzanie sanktuarium i Kalisza z przewodnikiem. Powrót późnym wieczorem w sobotę. Przewidywany koszt ? 250 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Dziś w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o aktualności przesłania objawień Matki Bożej w La Salette, o ?rozbrajaniu piekła?, ekotransformacji  oraz o nowym Muzeum Pamięci Sybiru. Zachęcamy do lektury!

8. Rozpoczęliśmy cykl niedzielnych spotkań dla dzieci z owieczką Magdą. Zapraszamy dzieci przede wszystkim na Mszę św. o godz. 10.30 Specjalna niedziela z większym udziałem dzieci to 3 niedziela miesiąca, ale w każdą niedzielę będzie można wziąć zadanie od owieczki Magdy, wynikające z niedzielnej liturgii, aby w następną niedzielę przynieść rozwiązanie i wziąć udział w losowaniu niespodzianek. Zapraszamy dzieci do udziału w niedzielnej Mszy świętej.

9. Wszystkie potrzebne informacje o naszej parafii znajdują się na stronie internetowej: www.parafiastegna.pl

10. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności: śp. + Łucja Strawa, l. 71, zam. w Rybinie i śp. + Janina Buczyńska, l. 92, zam. w Stegience Osadzie. Polecajmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie?

Poprawiony: wtorek, 21 września 2021 15:33

Kalendarz 2023