Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu
Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
niedziela, 03 kwietnia 2022 08:10

V Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022 r.

?Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość
poznania Chrystusa Jezusa, mojego Pana?.
(Flp 3, 8)

1. Wczoraj minęła 17 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Dziękujemy za dar Jego życia i służbę Kościołowi. Módlmy się za jego wstawiennictwem o pokój dla Ukrainy i Europy.

2. Dziś V. Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

3. Za tydzień ? Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami wyruszy do kościoła o godz. 10.15 spod Urzędu Gminy.

4. Przypominamy o konkursie na największą i najpiękniejszą palmę. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzinami do udziału w konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 i Gorzkich Żalach odbędzie się spotkanie dla obu roczników kandydatów do bierzmowania.

6. W naszej parafii rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary (SOW). Kolejne spotkanie w najbliższą środę 6 kwietnia o godz. 19.00. To ostatnia możliwość, aby jeszcze dołączyć! Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub we środę po spotkaniu. Jeśli widzisz w sobie choćby niewielkie pragnienie, aby rozwijać swoją wiarę, podejmij je i dołącz do osób, które już zdecydowały się na udział w SOW.

7. W najbliższy piątek ? 8 kwietnia ? odbędzie się Droga krzyżowa ulicami Stegny. Rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę o zabranie ze sobą świec lub zniczy oraz pomoc w niesieniu krzyża. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Drodze krzyżowej. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godz. 16.30 i 17.30.

8. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

9. W sobotę o godz. 11.00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza dla przygotowania całego Wielkiego Tygodnia. Obecność obowiązkowa.

10. Szkolne Koło Caritas organizuje wielkanocną zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii oraz zbiórkę słodyczy dla dzieci z Ukrainy, przebywających wśród nas. Zbiórka odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 8.00 do 12.00 w sklepach: ?Czwórka?, ?Lewiatan?, ?Plus? i ?Delikatesy Centrum? oraz w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie dary!

11. W czwartek 7 kwietnia, o godz. 17:00 w GOKu, odbędzie się koncert charytatywny, którego celem jest zebranie funduszy na stworzenie pracowni malarskiej dla artystki z Ukrainy. W wyposażonej pracowni, prowadzone będą warsztaty dla dzieci i młodzieży z gminy Stegna. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Więcej na ten temat na fejsbukowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie.

12. W najnowszym numerze Gościa niedzielnego ciekawe artykuły: o grzechu nieumiarkowania w jedzeniu i piciu czyli o tzw. obżarstwie (opowiada Karol Okrasa), o tym jak radzą sobie ukraińskie dzieci w polskich szkołach, a także o nauczaniu papieży na temat wojny.  Zachęcam do lektury!

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie ? śp. Hilary Jońca z Rybiny w wieku 73 lat, śp. Jarosław Wasil ze Stegny w wieku 48 lat i śp. Józef Kowalski ze Stegny w wieku 79 lat. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie?

Kalendarz 2023

«  marca 2023  »