Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła
niedziela, 22 lipca 2012 16:06

XXVI Niedziela Zwykła

30 WRZEŚNIA 2012 r.

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik ? miesiąc modlitwy różańcowej.  Zapraszam jak najserdeczniej dzieci,  młodzież, dorosłych do udziału we Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. Modlitwa różańcowa jest wielkim hołdem składanym Matce Bożej, a przez Maryję samemu Bogu, bo tam odmawiamy modlitwę Pańską, Ojcze nasz, Pozdrowienie Anielski, Zdrowaś  Maryjo, ale te słowa są tylko tłem dla tego co się dzieje w naszym sercu i w naszym umyśle, gdy rozważamy dzieje, tajemnice z życia Matki Bożej czy też samego Jezusa Chrystusa. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy o studentach rozpoczynających rok akademicki.

2. Od jutra Msze Św. w dni powszednie odprawiane będą o godz. 17.00 za wyjątkiem najbliższej soboty (06.10.2012 r.), w którą w związku ze ślubem, Msza św. odprawiona zostanie o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych według znanego już porządku. Spowiedź w pierwszy piątek (05.10.2012 r.) od godz. 16.15.

4. W piątek wspomnienie świętej siostry Faustyny Kowalskiej.

5.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przypada w tym dniu zbiórka do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.

6. W niedzielę 7 października na Mszy Św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Serdecznie zapraszam wszystkie Panie z Kół Różańcowych do udziału we Mszy Św. 7 października o godz. 16.00, a po Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne .

8. Składam podziękowania członkom liturgicznej służby ołtarza za udział w wyciecze do Kiełpina, z której wróciliśmy w dniu wczorajszym z bagażem pełnym radosnych wspomnień i przeżyć. Poznaliśmy wiele interesujących, ciekawych miejsc, zabytków znajdujących się na Kaszubach, a także obyczajów tego regionu. Myślę, że ten wspólnie przeżyty czas pozwolił wszystkim lepiej się poznać, zaprzyjaźnić i przede wszystkim wypocząć i teraz jeszcze gorliwiej będziecie służyć Panu Jezusowi przy Ołtarzu.

9. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Natomiast wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu i pragną zostać ministrantami zapraszam również w sobotę na godz. 9.45. Wstępując do grona liturgicznej służby ołtarza zyskacie nowych kolegów, a może i spotkacie tych, których już dobrze znacie. Zyskacie także coś więcej ? bliskość Chrystusa, Któremu będziecie służyć. Pan Jezus w sposób szczególny będzie z Wami ? bo On Was wybiera z grona z wielu kandydatów ? waszych rówieśników.

10. 14 października, będziemy obchodzili kolejny, XII Dzień Papieski, pod hasłem  Jan Paweł II - Papież Rodziny. W tym roku błogosławiony Jan Paweł II zaprasza nas do pochylenia się nad chrześcijańską prawdą o rodzinie. W związku z tym 12 października organizujemy dla młodzieży wyjazd do Elbląga na Koncert z okazji inauguracji Dni Papieskich.

11. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych parafialnych rodzinach. Serdecznie zachęcam do przyjęcia kopii Obrazu w swoich domach. Przyjęcie obrazu to nie tylko ogromne przeżycie, czy wzruszający moment, ale nade wszystko to akt wiary z naszej strony. Rodziny, które w danym tygodniu przeżywały nawiedzenie Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej w swoim domu,  mogą składać ofiary na Mszę św. zbiorową w ich intencji.

12. W dniach 14-21 października organizujemy pielgrzymkę do Chorwacji i Medugorie.  Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię. W programie wycieczki jest przewidziany także wyjazd do Splitu, Dubrownika. Koszt wyjazdu 750,00 złotych + 150 euro (wartość wyjazdu uzależniona jest od ceny paliwa i wartości euro).  Chętnych serdecznie zapraszam do zapisywania się. Szczegółowy program pielgrzymki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz jest dostępny na stronie internetowej parafii.

13. Proszę o utrzymywanie czystości na cmentarzu, dbanie o porządek wokół grobów swoich bliskich. Proszę o właściwe segregowanie odpadów. Obok kontenerów zostały ustawione worki i proszę o wrzucanie tam liści, zielonego, żywych kwiatów.

14. Sołtys wsi Stegna, zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 5 października (piątek) o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Stegnie. Tematy zebrania: podsumowanie sezonu letniego 2012, plany zagospodarowania przestrzennego wsi Stegna, wprowadzenie regulaminu czystości i porządku na terenie gminy Stegna, sprawy bieżące.

15. 8.10.2012 r. w Ośrodku Zdrowia w Rybinie odbędzie się komputerowe badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Zapisy od 10.00 do 12.00  w Ośrodku zdrowia telefonicznie lub osobiście.

16. Niech wiara i błogosławieństwo Boże umocni waszą wiarę, waszych gości i bliskich, którzy przebywają w naszej parafii.

Poprawiony: czwartek, 11 października 2012 11:38

Kalendarz 2023